PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=87721}

Prawo ulicy

The Wire
8,5 37 667
ocen
8,5 10 1 37667
9,4 23
oceny krytyków
Prawo ulicy
powrót do forum serialu Prawo ulicy

Jimmy McNulty

ocenił(a) serial na 10

co o nim sądzicie ? jakie uczucia wzbudza w was jego postać? Zaznaczam że jestem na IV sezonie więc proszę o brak ewentualnych spoilerów

ocenił(a) serial na 10
Yanges09bc

Pewna scena w sezonie piątym znakomicie i praktycznie w całości go definiuje. Na pewno zauważysz która przy oglądaniu. Ja gościa lubię bo jako jeden z niewielu ma odwagę wyjść przed szereg i zrobić coś konkretnego. Czy to postawić się szefom, czy to ścigać dilerów. Nie można odmówić mu bezczynności. Z drugiej strony jest w tej swojej krucjacie zaślepiony. Dąży do celu po trupach. Sam Jimmy stwierdził, że niszczy ludzi wkoło siebie i jest w tym sporo racji patrząc na jego życie osobiste. Do tego nieodłączna butelka Jamesona. Wiele scen komediowych serial zawdzięcza jego pijackiej naturze vide otwarcie ósmego odcinka w drugim sezonie. Postać barwna, na pewno niejednoznaczna, ale co dla mnie najważniejsze dynamiczna stąd moja sympatia.

ocenił(a) serial na 9
Yanges09bc

Miałem założyć temat o nim. Bardzo chciałbym go lubić, ale moim zdaniem jego postać trochę psuje obraz całości. Gdyby serial nie skupiał się na Jimmim, a więcej miejsca poświęcił na pokazywanie ulicy, wystawiłbym pełną dychę. W ostatnim sezonie przechodzi samego siebie. Niestety troszeczkę irytuje.

ocenił(a) serial na 10
Yanges09bc

Nie mogłem oprzeć się porównaniom McNulty'ego z Dalem Cooperem z Twin Peaks. Choć to z pozoru zupełnie inne postacie to łączy je taka istotna cecha jak bezkompromisowość. McNulty jest przy tym pełen wad, w przeciwieństwie do Dale Coopera, który jest zasadniczo postacią bez skazy (poza pewną historią z jego przeszłości).
McNulty pokazuje na co go stać w ostatnim sezonie. Tak jak napisał marinho przechodzi samego siebie. Wg mnie to świetnie wykreowana postać. Jedna z wielu w tym rewelacyjnym serialu.

ocenił(a) serial na 10
Yanges09bc

Najważniejsza postać w serii, w spiritus movens nakręcający fabułę w największym stopniu. "Natural Pou-lice".

ocenił(a) serial na 10
Yanges09bc

Ten człowiek to mój sobowtór. Stety niestety

ocenił(a) serial na 10
Tluczekdoziemniakoww

w sumie mój trochę też

ocenił(a) serial na 8
Yanges09bc

Jest denerwujący

Yanges09bc

Przez pierwsze trzy sezony nawet go lubiłem, ale później irytował mnie coraz bardziej a w piątym sezonie przegiął na maksa. Zupełnym absurdem było zostanie krawężnikiem, bo rzekomo tylko to miało mu zapewnić spokój ducha, po czym znów wrócił do zabójstw.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones