PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=106461}

Upiór w operze

The Phantom of the Opera
7,6 79 683
oceny
7,6 10 1 79683
6,0 6
ocen krytyków
Upiór w operze
powrót do forum filmu Upiór w operze

Zupełnie inny film, choć na ten sam temat. Ja ten stary film widziałam wiele lat temu i do dzisiaj jestem pod jego urokiem.
Wspaniały Burt Lancaster, wzruszający "Upiór", no i muzyka! Plus sceny z wnętrza starej opery paryskiej. Dla mnie bomba.

ocenił(a) film na 7
IrenaSz

Widziałam, widziałam i również bardzo mi przypadł do gustu. Chociaż fabuła inna niż musical Webbera, czaruje Upiorem przedstawionym- jak dla mnie w sposób najbardziej ludzki. Duży plus za nieukazanie jego twarzy, i oczywiście klimat opery...zapiera dech w piersiach.

ocenił(a) film na 8
selenienne

Bardzo się cieszę, że jest ktoś, kto też lubi ten film! Bo wiele osób mi nie wierzyło, ze był jakiś wcześniejszy "Upiór" z Burtem Lancasterem. A film jest naprawdę godny obejrzenia, piękny i wzruszający. Pozdrawiam serdecznie.

ocenił(a) film na 7
IrenaSz

Adaptacji powieści Lerouxa jest całe mnóstwo, ale właśnie te dwa filmy, z 1990 i 2004 roku najbardziej przypadły mi do gustu. Polecam także niemą wersję z bodajże 1925- także klimatyczna, najbliższa książce. Również pozdrawiam :)

IrenaSz

Czytając o "Upiorze..." z Burtem Lancasterem na chwilę zgłupiałam, dopóki nie doszłam, że nie grał on w nim tytułowej roli. To akurat było moje pierwsze zetknięcie z "Upiorem..." w ogóle. Od tego filmu się wszystko zaczęło. Fabuła odbiega nawet od książki (rzeczywiście klimat najbardziej zbliżony ma film z 1925 roku), ale ten z 1990 też wpisuje się bardziej w historię romantyczną, niż historię psychopaty i mordercy - jakim był Eryk. Myślę, że oprócz musicalu jest to rzeczywiście najpopularniejsza adaptacja książki Leroux, z tym, że Christine nie pracuje od początku w operze, tylko dopiero tam trafia, Eryk jest synem dyrektora opery, przez co ma specjalne względy, a dyrektor nie odchodzi, bo Upiór daje się mu we znaki, tylko dlatego, że ktoś z lepszymi znajomościami dostał jego stanowisko i przywlókł ze sobą żonę śpiewaczkę z raczej średnim talentem. Jest parę śmiesznych sytuacji, jak swędząca peruka, ale jest też realna groźba wysadzenia opery. W tym filmie Eryk umiera na rekach Christine, więc sequel w stylu LND byłby niemożliwy, chyba, że duch Eryka straszyłby przyszłe pokolenia śpiewaczek i tancerek. No i nasz piękniutki amant (mógłby o tytuł pierwszego lalusia rywalizować z Hadleyem Fraserem) hrabia Philippe de Chagny. Nie wicehrabia Raoul, tylko hrabia Philippe, czyli jakby brat rzeczywistego amanta, który spotkał Christine gdy byli dziećmi, i gdy ona wraz z ojcem służyli w majątku rodziców Philippa. Oczywiście nasz hrabia jest dobrze znany baletnicom i chórzystkom, jako ten, który podsyłał do opery spotkane gdzieś dziewczyny, które potrafiły śpiewać. Tak właśnie do opery trafia Christine w momencie zmiany dyrekcji. Brak obecności protektora i nie przychylność dyrektora i nowej diwy sprawiają, ze Christine zostaje garderobianą, do czasu, gdy słyszy ją Eryk i postanawia uczyć śpiewu. I znowu inaczej niż i Webbera, Christine widzi swojego nauczyciela. Pomaga on jej nawet zaistnieć w operowym świecie, ale szybko widzi, że Christine większą uwaga darzy przystojnego hrabiego niż jego.

ocenił(a) film na 8
czarodziejkamab

Nie wiem, dlaczego i po co opisałaś tyle szczegółów, bez uprzedzenia, że to SPOILER !!! Chyba naprawdę na chwilę... zgłupiałaś, jak to sama określiłaś.

ocenił(a) film na 10
IrenaSz

wiesz może gdzie go moge sciągnąć/obejrzeć online?

ocenił(a) film na 8
Agness_92

Nie wiem, gdzie można obejrzeć ten film online. Ja mam ten film po prostu na dysku nagrywarki dvd i mogę go przegrać na płytę DVD.
Pozdrawiam.

ocenił(a) film na 10
IrenaSz

szkoda :(
moje niezawodne źródło filmów online (solarmovie) właśnie okazało się zawodne. Cóż... poszukam na gryzoniu.

ocenił(a) film na 7
Agness_92

Agnes, film znajduje się na Youtubie, podzielony na 21 części, wolę nie linkować, bo mi jeszcze usuną, ale kojarzy po kluczowych słowach ''upior w operze 1990''

ocenił(a) film na 10
selenienne

znalazłam, dzięki :)

ocenił(a) film na 7
Agness_92

nie ma za co, miłego oglądania i porównywania obu filmów :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones